Hakkımızda

2019’dan beri kaliteli kahve deneyimi

2016 yılında karı-koca olarak severek yediğimiz fıstık ezmesini “Biz neden yapmıyoruz?” fikri ile kendimize kavanozlarca yaptık, ve hikayemiz böyle başladı.

Ürettiğimiz fıstık ezmelerini ailelerimize ve arkadaşlarımıza dağıttık. Sadece çevremizdekiler ile doya doya yediğimiz ürünümüzü “Neden bunu çeşitlendirmiyoruz?” diyerek, evimizin mutfağında 4 çeşit fıstık ezmesi ürettik. Bir dostumuzun da tavsiyesi ile yaptığımız ev yapımı fıstık ezmelerini internet sitemiz ve Instagram üzerinden piyasaya sürdük. Aldığımız dönütler ve satış sayısı bizi çok mutlu etti. “Kargaya yavrusu şahin görünür” deyimini haksız çıkartarak, gerçekten güzel yapıyormuşuz hissiyatını doyasıya yaşadık.

2018 yılında hem ailemize yeni katılan üyemiz hem de yaşanan bir takım tatsız olaylar, ayranımızın dökülmesine neden oldu. Fıstık Ezmesi üretimimizi bir süre rafa kaldırarak, çok zaman geçmeden şartların olgunlaştığı ilk anda tekrar yapacağımıza dair karı-koca olarak ant içtik!

Sürekli beynimizi kemiren fıstık ezmesi hikayemizi, arkadaşlarımız ile buluşabileceğimiz, sohbet edip birlikte keyifli vakitler geçirebileceğimiz bir kafe konsepti olarak güncelleyip tekrar gün yüzüne çıkarttık.

Ve o gün geldiğinde heyecanlıydık!

2019 yılının Aralık ayında Peanut Cafe‘yi bu şekilde kurduk.

Açılış zamanından kısa bir süre sonra kafemizde oluşan yoğunluk nedeniyle fıstık ezmesi üretimimize ara versek de kaliteli kahve ve tatlı sunmaktan sevinç duyuyoruz.

Hakkımızda ne dediler?

4.8/5
4.82 (98 oy) ortalama kullanıcı puanı
  • Bu civarın en büyük eksikliği böyle bir kafeydi. Sahipleri mekanda kendinizi evinizdeymiş gibi hissettiriyor. Kahve çeşitleri, özellikle Cortado favorim ve tabii ki ıslak kek, ıslak kek anlatılmaz gidip yemeniz lazım. Oturma alanı ferah. Kafeye ismini de veren kendi üretimleri fıstık ezmesi imza ürünleri, dilerseniz satın alabiliyorsunuz.
    Peri Kazancı Koç
  • İlgi alaka herşey harika ama en harika olan da tam bir hayvan sever olmaları kendilerini ayakta alkışlıyorum 👏👏👏
    Ayça Açıkgöz
  • Güzel tatlı şirin kendi halinde sofistike ve kaliteli ama asla kazık fiyatlı değil ayrıca corona kuralları tam uygulanıyor gönlünüz rahat olsun . Milkshake harika wifi serbest yemekler enfes çay kahve bahane muhabbet esas 😉 Gidin gidin keyf edin birazda...
    Yücesoy Emlak